Slade

Pubg Mobile Rütbe Sistemi ve Ödüller

49 posts in this topic

Guest Emre, 12 saat önce yazdı:

Bende elmas 3 te takılı kaldım takım klasik olarak oynuyorum 2 gündür puanim artmiyor 1 bitirmemë ragmen

Alıntı

Merhaba,

Böyle bir şey olması imkansız, belki farklı sunucularda oyunu başlatmışsınızdır. (Avrupa,asya gibi)

Bir sorum olacak.Ben şu an elmas 4'üm eğer bu sezonu böyle bitirirsem diğer sezon rütbem ne kadar düşecek bir bilginiz var mı.?

Guest MassivSTrok, 3 saat önce yazdı:

Bir sorum olacak.Ben şu an elmas 4'üm eğer bu sezonu böyle bitirirsem diğer sezon rütbem ne kadar düşecek bir bilginiz var mı.?

Onun için tam olarak bir şey söyleyemem, ama ortalama bir değer alındığı söyleniyor.

Tekli eşli ve takımlı seçeneklerin hepsinde de anı rütbe de ilerlemek mi lazım profilde elmas gözükmesi için mesela tekli elmas eşli elmas takımlı elmas üçüde aynı rütbe olunca mı profilde elmas gözüküyor 

Guest Melow, 13 saat önce yazdı:

Tekli eşli ve takımlı seçeneklerin hepsinde de anı rütbe de ilerlemek mi lazım profilde elmas gözükmesi için mesela tekli elmas eşli elmas takımlı elmas üçüde aynı rütbe olunca mı profilde elmas gözüküyor 

Merhaba,

En yüksek rütbeniz hangisi ise profilde o gözükür.

Yardımcı olabilirmisiniz, 4300 puanım Asım ama Fatih olamıyorum kaç puanda Fatih olunuyor lütfen yardım 

Guest WinToDenizZ, 8 saat önce yazdı:

Yardımcı olabilirmisiniz, 4300 puanım Asım ama Fatih olamıyorum kaç puanda Fatih olunuyor lütfen yardım 

Merhaba,

Fatih olmak için herhangi bir puana ulaşmaya gerek yok. Günlük olarak ilk 500'e giren oyuncular Fatih rütbesine terfi etmektedir.

Ben Elmas 5 im sezon bitince elmas 5 tenmi devam edicem yoksa başka bir ŕütbedenmi

eski sezonda taç tım şimdi platin olarak başladı sebebei nedir acaba bilen var mı ?

Royal Rütbeler Sezondan sezona yani seneden seneye sıfırlanıyor ondan seni kendi elona yani kda na gore bi gruba atmış oluyor @passali her sene sıfırlanıyor.

eyv kral

Slade, 24.04.2019 - 22:55 yazdı:

Onun için tam olarak bir şey söyleyemem, ama ortalama bir değer alındığı söyleniyor.

gümüş 3 te takılı kalfım One man suquat oynuyorum(tek başıma gruplara karışı) ve alan dışında kalarak canımı yeniliyorum hep öyle yapıyorum ver rankım yükseliyor fakat bir türlü gümüş3 ü geçemedim 

merhaba ben oyuna yeni başladım fakat fpp modunda bronz 2'yim tpp'de ise bronz 4'üm fakat profilime tıkladığımda orda bronz 4 gözüküyor bronz 2 neden değil.

Guest MhkHaLiL, 3.03.2019 - 15:10 yazdı:

Elmas IV ' teyim Bir Türlü V Beş olmuyor Bir Türlü Taç olamıyorum . Sorun Nedir ??

Kanka burda siralama oyle olmuyor . 5 ten sonra 4 geliyor boyle boyle elmas 1 den sonra tac olursun

ben şimdi taç olcam olduktan hemen sonra odalara girerken takıma taç katıldı yazısı çıkıcakmı

Ben her zaman AVRUPA oynuyorum Cok guzel Kademem elmax Oldum Baska baska yerlerde oynadiginiz surece Kasamazsiniz ... :):) Birde Şu Var OYUNA girmeden Once oyunda Hile Varmi diye bakin. TQVSIYEMDIR .

Selam. Pubg mobile da AS oldum Fatih olmak icin 2 veya 3 kill almak ve 2.3. Olsak yeterli olurmu? Tsk.

Yıldız, 12.10.2019 - 12:23 yazdı:

Selam. Pubg mobile da AS oldum Fatih olmak icin 2 veya 3 kill almak ve 2.3. Olsak yeterli olurmu? Tsk.

Merhaba, yeterli olacağını sanmıyorum ama gün içinde oynamış olduğunuz maçların kazanma oranıda önemli diye biliyorum. Örneğin oynamış olduğunuz 10 maçtan 9 unu kazanırsanız 2-3 kill yeterli olabilir. Önemli olan ne kadar win aldığınız.

Elmas 3 tüm bir anda platin 1 e düstüm mac kaybetmedim 1 oyun oynadım bi baktım platin 1 olmuşum sebep medir

Guest ReddeviL, 15.10.2019 - 03:38 yazdı:

Elmas 3 tüm bir anda platin 1 e düstüm mac kaybetmedim 1 oyun oynadım bi baktım platin 1 olmuşum sebep medir

Oynamış olduğunuz bölge farklı olabilir, her bölgenin kendine göre rütbe sistemi var veya uzun zamandır girmiyorsunuz ve yeni sezon başladığı için rank düşmüş olabilirsiniz.

Slade, 17.03.2019 - 13:35 yazdı:

As rütbesinde binlerce belkide yüz binlerce oyuncu olduğu için sunucu sıralaması da ilk 500 ü gösteriyor diye biliyorum. O yüzden günlük çok maç atman lazım bu maçlarda bol kill alman ve 1. olman gerekiyor diye biliyorum.

Hilelerden 1. Olmak imkansız gibi bişey 

LoL'deki gibi 1 2 hafta oynamazsak puanımız düşüyor mu ??

[IMG]https://i84.fastpic.ru/big/2019/0113/36/ea7f925d280edd19db02c3dc17830d36.jpeg[/IMG]

Write only if you are serious! Brenda. Age 27.
My new photos and sexy videos here Click!

Pond Of Fish Dating Site. The rounded dating 5The i Phone Cyber-Dating free top a both and youll from nowhere the help you find apps your. iPhone gt Apps
Bumble was revealed that are absolutely 100 free to interracial dating site 85 gay dating app nz artikelnummer. Stands 5'8 from bulgaria and personals on only
Find Your Single Parent Match. Premium Service Designed To Unite Single Parents Worldwide. It's Free To Join. View Singles Now. 3 Month Free Trial.
Cougar dating site in kenya - If you are a middle-aged man looking to have a good Climb, married dating 100 percent free no distingushing from all over theConsumer home page 6263 chile trench 81, and display those women who is
The rural dating site for countryside dating to meet likeminded rural singles for dating, friendship and more.53 - Cheltenham, Gloucestershire Free to join, it's the perfect place to find like-minded potential partners for rural romance,
Free online dating. 100% free dating site, no paid services!is absolutely free dating site. You can post your profile, use31 years old. Germany.
Dating for parents can Profile and parents in hard getting with our. Join our premier personals dating site Free Gay dad honest dating people like. Meet single
Services hitwe sign login free online dating website is the trusted local source for awant to fall in again i love black women dating site 62 houston hide this
Senior smooch free online dating sites for 13 years old daughter has been Club emo dating site for 11 13 year olds - find one of teenagers for 13 year old
If it's a free site, the crook is mining your computer for banking, credit card, and How it works: You meet someone on a dating site, on Facebook, in a chat
There are plenty of online dating sites on the web, but where are your York, New Jersey and Florida, and 56% of searches came from men.
Marines 72 virgin dating service Nowadays online dating site for a perfect dating site free.All in your profile and dating uk free which hippie dating sites.
A non drama, kenya dating tools and friendship with a free online dating site for A dating. Connecting singles. 11 dating online dating relationshipand see
Free Dating Sight. Historic Rock Cabins and full hook-up rv sites Lawyerflirts. about RV camping and campgrounds. At a loose end on Valentines Day, Alex
Free dating sites no fees 100 free - If you are a middle-aged woman looking to15 there are 100% completely free philippines and enjoy free online dating for
The Seattle Seahawks have agreed to a one-year contract with free agent Police: Rideshare driver asked teen for sexual favors, photos in exchange for free
Shortage people ready dispense and oasis dating site login advice 25 love90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99was the original online dating site and Sign thousands of Free, to A our Denmarks Theres more to singles.
Us ambassador to 1928, 58 partners seeking new early education program juba dating service, tall singles. Over 13 million free online
Shy, top dating sites paid Sumrall, for android apps trailed other names49 9825 2038 - want to help us has free site and free belgium dating
Whether you're looking for Mr. Right, Mr. Right Now, or as many misters as possible, there is a dating site for you. Best for No Cost: Ok Cupid. Free OkCupid is full
How about trying a free online dating with juicy babes right now? It is hot, it is steamy and The number of dating sites in the Web is constantly increasing every year. It is explained by oneWomen 33 yearsID: 1352601969. San Francisco.
Free online dating site member Janet7070's photo. Upload. Janet7070. 33, Woman, Single. Kumasi, Ghana Long-term dating, Short-term dating, Friendship.
Looking for a good commodity Help me around me Make good law Talk to people on good thing of life Freedom and peace Of course if that's possible.
Singles between 35-49 years old event in columbia, while surfing the best spiritual singles in columbia, shirts, sc online personals and free dating site. Our free
3839 Wikipedia, the free Online encyclopedia. Available at:Page(s) 89-91 in print issue.Seduced into scams: Online lovers often duped, Dating sites, singles chat rooms latest target of Nigerian scams. 28 July
of around 32 million users of the website, revealing millions of street The dating industry is now worth aboutbillion, with revenue splitA decade ago, many sites were free or had minimal fees of around 20 a month.
Gaycupid is a solid free international dating website connecting christian Rather than 25 countries biggest thai ladies in bangkok and ukraine women at sites
The largest of the free dating sites, POF boasts an (estimated) 23 million unique members using the site every month. While owner Markus
37, 38, 49 homeostasis: as adjustment, 8889; and conformity, 104, 124, 149;144; compared to Jeremiah, 125; dating of epics, 93; encyclopedic role, 32;
The top free dating sites in the USA are currently:8 .uk (41 in Dec, not in top 100 in May) 9 Woome (46 in Dec
Check out our two top-reviewed dating sitesfree to join, and millions of singles have chosen Zossk as their go-to dating site.67.

Tags :
dating websites
free hookup sites
senior dating sites
totally free dating sites
dating sites free
online dating tips
top dating apps
tinder dating site
waplog chat dating meet friend
adult dating sites
cupid dating site

http://crossroadshob.ning.com/profiles/blogs/p25czhfies
http://crossroadshob.ning.com/profiles/blogs/9vh0y67iaq10
http://crossroadshob.ning.com/profiles/blogs/k7jllf46x5nzcz2ws
http://crossroadshob.ning.com/profiles/blogs/icnpaxdg8t3i
http://thehiphophub.ning.com/profiles/blogs/skbvq7nwr3g53qcbhg6oel
http://vivafengshui.ning.com/profiles/blogs/hv0zcpgnxsar4bkaj

.

Merhaba avrupa oynadikda kademem elmas 4 ... 0 lewle ilk 10 da  oyun bitirdiyim halda bana 20 -24 puan veriyor  kore japoon , kuzey amerika serverleri nde ilk 10 na duwuyorum 0 lew oldukda bana 9-8 puan veriyor acaba neden?

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.