Slade

Administrators
 • Content count

  157
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  61

Everything posted by Slade

 1. Uzun süre bekledikten sonra, PUBG 0.10.5 Güncellemesi şimdi çıktı. Yeni güncelleme 17 Ocak - 18 Ocak tarihlerinde bütün kullanıcılarda aktif hale gelecek. PUBG Mobile 0.10.5 Güncelleme Notları Mk47 isimli silah eklendi. (7.62 mermisi kullanıyor.) Tutamaç kısmına takılabilecek "Lazer görüşü" eklendi. Vikendi haritası artık oda olarak oluşturulabilecek. Klasik sesler geri döndü. (Oyun ayarlarından aktif hale getirebilirsiniz. Royale Pass Sezon 4 sona erdi. Royale Pass Sezon 5 eklendi. (Henüz başlamadı.) Vikendi haritasında loot düzenlemesi yapıldı. Dükkan menüsü ayarlandı. Toplanma alanındaki duyuru seslerini ayarlar menüsünden açma/kapama özelliği eklendi. 2 yeni avatar eklendi. 5. Sezon Royale Pass ile gelen avatar görüntüleri yukarıdaki gibidir.
 2. Google'da daha önce "Mobile pubg indir" ve "pubg mobile pc indir" gibi aramalarda bulunmuşsanız doğru adrestesiniz Mobile pubg emulator kurulumu ile ilgili her şeyi size bu yazımda anlattım. Kurulum işlemi sonrasında herhangi bir hata ile karşılaşırsanız, yorumlarda belirtin mümkün olduğunca sizlere yardım etmeye çalışacağım. Kurulum- İlk olarak Tencent firmasının olan Tencent Gaming Buddy sitesine giriyoruz. Karşımıza gelen sayfada "Download" butonuna tıklayarak, tencent gaming buddy isimli uygulamayı indirmeye başlıyoruz. Uygulamamız indirdikten sonra çift tıklayarak uygulamamızı açıyoruz, karşımıza gelen pencerede "Install" butonuna tıklayarak kurulum işlemine başlıyoruz. Otomatik olarak "Tencent Gaming Buddy" kurulumu gerçekleşiyor. Kurulum bittikten sonra "Start" butonuna tıklayarak "Tencent Gaming Buddy" yani Mobile pubg emulator uygulamasını başlatıyoruz. Uygulamamız daha sonra mobile pubg indirme işlemini otomatik olarak başlatıyor. İndirme işlemi bittikten sonra otomatik olarak kurulum işlemi gerçekleşiyor. Kurulum işlemi de tamamlandıktan sonra oyunumuz açılıyor. Oyun içi gerekli güncellemeler test ediliyor. Güncelleme varsa, yaptıktan sonra resimdeki gibi bir pencere açılıyor. Gerekli güncellemeler yapıldı, oyunu yenide başlatın tarzında "Ok" butonuna tıklayarak, pubg emulator yeniden başlatıyoruz. Oyunumuz açıldıktan sonra twitter veya facebook hesabımız ile giriş yapıyoruz. Ve sonunda oynamaya hazırız. İyi eğlenceler.
 3. Herkese Merhaba, Bu konuda sizlere resimli bir şekilde Pubg Mobile oyununda Premium Sandık nasıl alınır bundan bahsedeceğim. Oyunu içi eklemek isteyen olursa nickim 'Sadi' (tırnaklar dahil) İlk olarak sağ alt tarafta işaretle göstermiş olduğum Lucky Draw yazan banner'a tıklıyoruz. Karşımıza gelen sayfada sağ alt köşede bulunan "Posta Kutusuna" tıklıyoruz. Daha sonra karşımıza resimdeki gibi bir "Sürprizi açmak için tıklayın" şeklinde bir yazı çıkıyor. Başarılı bir şekilde Premium Sandık kuponunu almış oluyoruz. Premium Sandık Kuponunu açmak için envanterden kuponu seçip kullan diyerek sandığı açabilirirsiniz. Benim açmış olduğum kasadan resimde bulunan eşya çıktı. Size çıkan eşyaları da yoruma atarsanız sevinirim. Bu tarz konuların gelmesini istiyorsanız yine aynı şekilde yorumlarda belirtebilirsiniz. İsteğiniz doğrultusunda yeni konular açmaya çalışacağım.
 4. Öncelikle herkese merhaba bu yazımda sizlere "Pubg Mobile" oyununda "kullanıcı adı(nick)" değiştirmeyi anlatacağım. Nick değiştirebilmek için oyun içinde bulunan "İsim Değiştirme Kartı"na sahip olmanız gerekiyor. Peki bu kartı nasıl elde ederim ? Yapmanız gereken gayet basit oyunda 3.Seviye'ye ulaştıktan sonra "Görev --- > Eğitim Görevleri" Menüsünden "Oyunda 1 arkadaş ekle" görevini yapmanız gerekiyor. Ayrıca aynı kartı 10.Seviye'ye ulaştıktan sonrada sahip olabilirsiniz. Yine aynı şekilde "Görev --- > Eğitim Görevleri" Menüsünden Sv 10 kısmında bulunan "Tüm Sv 1-9 görevlerini tamamla" isimli görevi tamamlamanız gerekiyor. Eğer 3. seviyedeki görevi yapıp kartı elde ettiyseniz, 10. seviyedeki kart ekstra(x2) şeklinde envanterinizde gözüküyor. Yani 2 defa isim değiştirebilirsiniz. Kartımızı aldık gelelim isim değiştirmeye... 1. Envantere girin 2. "İsim Değiştirme Kartı"nı bulun. 3. "Kullan" butonuna tıklayın. 4. Açılan pencereye yapmak istediğiniz kullanıcı adını girin ve tamam butonuna tıklayın. İşte bu kadar İyi eğlenceler..
 5. Son günlerin popüler oyunlarından olan Apex Legends oyununa twitch prime paketi geldi, bu paket ile "5 Apex Pack - Pathfinder Twitch Prime Skin" sahibi olabilirsiniz. Apex Legends Twitch Prime sahip olmak için yapmanız gerekenler; Origini açıp "My Game Library" sekmesini açıyoruz. Apex Legends oyunumuza sağ tıklayıp "Game Properties" butonuna tıklıyoruz. Açılan pencerede "Advanced Launch Options" sekmesini açıyoruz. Aşağıdaki kutucuğa "+twitch_prime_linked 1" yazıyoruz ve "Save" butonuna tıklayarak kayıt ediyoruz. Daha sonra oyunumuza giriyoruz ve twitch prime ganimetlerine sahip olduğumuzdan bahseden bir metin bizi karşılıyor. Apex pack menüsünden paketlerinizi açabilirsiniz Hepsi bu kadar iyi oyunlar
 6. Son günlerin popüler oyunlarından olan "Apex Legends" de bir çok oyuncu düşük FPS sorunundan şikayetçi, bu arkadaşlara yardımcı olmak amacıyla böyle FPS sorununu nasıl düzelteceklerini anlatmak için bir konu açma gereği duydum. Apex Legends FPS Yükseltme; İlk olarak Masaüstüne gelip sağ tıklıyoruz ve "NVIDIA Denetim Masası" nı açıyoruz. Açılan pencerede sol menüde "3D Ayarlarının Yönetilmesi" sekmesine tıklıyoruz daha sonra sağ tarafta bulunan "Program Ayarları" sekmesine geçiş yapıyoruz. Burada bulunan "Ekle" butonuna tıklıyoruz. Açılan pencerede "Apex Legends" oyununu seçip "Seçilen Programı Ekle" butonuna tıklıyoruz. Daha sonra üstdeki ekran alıntısındaki kısımdan "Yüksek performanslı NVIDIA işlemcisi" seçiyoruz ve özellikler menüsü aktif hale gelmiş oluyor. "CUDA - GPU'lar" özelliğinin ayar kısmını "Bu GPU'ları kullan" yaparak var olan ekran kartını seçiyoruz. Doku Süzme - Kalite : Yüksek Performans Doku süzme - Eşyönsüz örnek optimizasyonu : Kapalı Doku süzme - Trilineer Optimizasyon : Kapalı yapıyoruz. Son olarak "Uygula" butonuna tıklayarak gerekli işlemleri kaydetmiş oluyoruz. Artık oyuna girebilirsiniz
 7. Bugün sizler için pubg mobile oyununda arabaların, hangi silahla kaç mermide patlayacağını test ettim ve bu yazımda edindiğim bilgileri sizinle paylaşacağım. Arabaların testlerini pubg mobile test odasında, 6 silah üzerinde deneyerek gerçekleştirdim. Konuya ilgi olursa diğer araçları da ilerleyen zamanlarda eklerim. Pubg Mobile oyununda arabalar kaç mermide patlıyor ? Buggy M416: 38 mermi SCAR-L: 38 mermi AKM: 33 mermi DP-28: 33 mermi UMP-45: 41 mermi UZI: 63 mermi Uaz M416: 49 mermi SCAR-L: 49 mermi AKM: 42 mermi DP-28: 42 mermi UMP-45: 53 mermi UZI: 81 mermi Dacia (Toros) M416: 45 mermi SCAR-L: 45 mermi AKM: 38 mermi DP-28: 38 mermi UMP-45: 48 mermi UZI: 75 mermi 7.62 ve 5.56 kullanan silahlar genellikle aynı sayıda mermi aracı patlatıyor.
 8. Pubg Mobile Rütbe sıralamaları oyun sonunda kazanılan puana göre belirlenmektedir. "As" ve "Fatih" rütbesi dışında bütün rütbeler 5 kademeden oluşmaktadır. (Bronz V - Bronz IV - Bronz III - Bronz II - Bronz I vs) Her kademe arasındaki puan genel olarak "100" puandır. Buna göre bir üst rütbeye çıkabilir veya bir alt rütbeye düşebilirsiniz. Ayrıca her sezon rütbeler sıfırlanmaktadır. Rütbe Puanları Bronz: 1200-1699 Gümüş: 1700 - 2199 Altın: 2200- 2699 Platin: 2700-3199 Elmas: 3200-3699 Taç: 3700-4199 As: Sunucu sıralaması var, bundan sonra ilk 500 oyuncu Fatih rütbesine ulaşacak (Günlük 00:00'da sıralama sıfırlanıyor) Fatih: Sunucu sıralaması var, bundan sonra ilk 500 oyuncu Fatih rütbesine ulaşacak (Günlük 00:00'da sıralama sıfırlanıyor) Oyun içi eklemek isteyenler için nickim 'Sadi' (Tırnak işaretleri dahil) 6. Sezon Ödülleri Rütbeniz arttıkça çeşitli hediyelere sahip olabilirsiniz. 6. Sezon için verilen Rütbe ödülleri yukarıdaki resimde gösterilmiştir. Oyun içi eklemek isteyenler için nickim 'Sadi' (Tırnak işaretleri dahil) Ayrıca pubg mobile oyununu bilgisayardan oynamak isteyenler için Pubg Mobile bilgisayardan nasıl oynanır? konusunu hazırladım. Uygun fiyatlı Pubg Mobile UC ve BattlePas almak isteyen arkadaşlar https://epincafe.com isimli siteyi ziyaret edebilirler.
 9. PUBG Mobile 6. Sezonu 21 Mart saat 02:00 itibari ile resmi olarak başladı. 6. sezon güncellemesinin ardından "Royale Pass 6" seviye ödülleri aşağıda gösterildiği gibidir. 1- seviye ödülü: Klasik yıldönümü seti, Beyaz & Mor SCAR-L kaplama. 2- seviye ödüllü: Puan kartı: 500 ( 7.sezon ) Sezonluk yüklük. 3- seviye ödülü: 30 UC 4- seviye ödülü: Klasik kupon parçacığı 5- seviye ödülü: Royale Pass Avatar çerçevesi ( 6. sezon ) 6- seviye ödülü: 1000 BP 7- seviye ödülü: 30 UC 8- seviye ödülü: 10 Gümüş Parçacık 9- seviye ödülü: x2 TP 1 saat ( EXP kazanımını 100% arttırır ) 10- seviye ödülü: Hırçın kartal TAVA kaplaması 11- seviye ödülü: Royale Pass görev kartı 6. sezon ( Günlük ve zorlu görevleri tamamlamak için kullan ) 12- seviye ödülü: Yıl dönümü koleksiyoncu sandık 13- seviye ödülü: 30 UC 14- seviye ödülü: Klasik kupon parçacığı 15- seviye ödülü:Hanım Efendi ( Dans figürü ) 16- seviye ödülü: 1000 BP 17- seviye ödülü: 30 UC 18- seviye ödülü: x2 BP kartı: 1 saat 19- seviye ödülü: 10 Gümüş parçacık 20- seviye ödülü: Hırçın Kartal Dacia 21- seviye ödülü: Royale Pass görev kartı 6. sezon ( Günlük ve zorlu görevleri tamamlamak için kullan ) 22- seviye ödülü: Yıl dönümü koleksiyoncu sandık 23- seviye ödülü: 30 UC 24- seviye ödülü: Klasik kupon parçacığı 25- seviye ödülü: Royale Pass Avatarı ( 6.sezon ) 26- seviye ödülü: 1000 BP 27- seviye ödülü: 30 UC 28- seviye ödülü: 10 Gümüş parçacık 29- seviye ödülü: x2 TP kartı: 1 saat 30- seviye ödülü: Seçkin asket seti ( kostüm ) 31- seviye ödülü: Royale Pass görev kartı 6. sezon ( Günlük ve zorlu görevleri tamamlamak için kullan ) 32- seviye ödülü: Yıl dönümü koleksiyoncu sandık 33- seviye ödülü: 30 UC 34- seviye ödülü: Klasik kupon parçacığı 35- seviye ödülü: Seçkin asker şapkası 36- seviye ödülü: 1000 BP 37- seviye ödülü: 30 UC 38- seviye ödülü: x2 BP kartı: 1 saat 39- seviye ödülü: 10 Gümüş parçacık 40- seviye ödülü: Hırçın Kartal Paraşütü 41- seviye ödülü: Royale Pass görev kartı 6. sezon ( Günlük ve zorlu görevleri tamamlamak için kullan ) 42- seviye ödülü: Yıl dönümü koleksiyoncu sandık 43- seviye ödülü: 30 UC 44- seviye ödülü: Klasik kupon parçacığı 45- seviye ödülü: Kodaman Seti 46- seviye ödülü: 1000 BP 47- seviye ödülü: 30 UC 48- seviye ödülü: 10 Gümüş parçacık 49- seviye ödülü: x2 TP kartı: 1 Saat 50- seviye ödülü: Martı Uçak Kaplaması 51- seviye ödülü: Royale Pass görev kartı 6. sezon ( Günlük ve zorlu görevleri tamamlamak için kullan ) 52- seviye ödülü: Yıl dönümü koleksiyoncu sandık 53- seviye ödülü: 30 UC 54- seviye ödülü: Klasik kupon parçacığı 55- seviye ödülü: Yıl dönümü koleksiyoncu sandık 56- seviye ödülü: 1000 BP 57- seviye ödülü: 30 UC 58- seviye ödülü: x2 BP kartı: 1 Saat 59- seviye ödülü: 10 Gümüş Parçacık 60- seviye ödülü: Parlak Yıl Dönümü Sırt Çantası 61- seviye ödülü: Royale Pass görev kartı 6. sezon ( Günlük ve zorlu görevleri tamamlamak için kullan ) 62- seviye ödülü: Yıl dönümü koleksiyoncu sandık 63- seviye ödülü: 30 UC 64- seviye ödülü: Klasik kupon parçacığı 65- seviye ödülü: Yıl Dönümü Avatarı ( 6.sezon ) 66- seviye ödülü: 1000 BP 67- seviye ödülü: 30 UC 68- seviye ödülü: 10 Gümüş Parçacık 69- seviye ödülü: x2 TP kartı: 1 Saat 70- seviye ödülü: T&Q Tavuğu: M762 Kaplaması 71- seviye ödülü: Royale Pass görev kartı 6. sezon ( Günlük ve zorlu görevleri tamamlamak için kullan ) 72- seviye ödülü: Yıl dönümü koleksiyoncu sandık 73- seviye ödülü: 30 UC 74- seviye ödülü: Klasik kupon parçacığı 75- seviye ödülü: Hırçın Kartal Başlığı 76- seviye ödülü: 1000 BP 77- seviye ödülü: 30 UC 78- seviye ödülü: 10 Gümüş Parçacık 79- seviye ödülü: x2 BP kartı: 1 Saat 80- seviye ödülü: Şanslı Tavşan Sandığı 81- seviye ödülü: Royale Pass görev kartı 6. sezon ( Günlük ve zorlu görevleri tamamlamak için kullan ) 82- seviye ödülü: Yıl dönümü koleksiyoncu sandık 83- seviye ödülü: 30 UC 84- seviye ödülü: Klasik kupon parçacığı 85- seviye ödülü: Davetsiz Misafir Dans Fiğürü 76- seviye ödülü: 1000 BP 87- seviye ödülü: 30 UC 88- seviye ödülü: 10 Gümüş Parçacık 89- seviye ödülü: x2 TP kartı: 1 Saat 90- seviye ödülü: Parlak Yıl Dönümü Kafası 91- seviye ödülü: Royale Pass görev kartı 6. sezon ( Günlük ve zorlu görevleri tamamlamak için kullan ) 92- seviye ödülü: Yıl dönümü koleksiyoncu sandık 93- seviye ödülü: 30 UC 94- seviye ödülü: Klasik kupon parçacığı 95- seviye ödülü: Oda Kartı: 7 Gün 96- seviye ödülü: 1000 BP 97- seviye ödülü: 30 UC 98- seviye ödülü: x2 BP kartı: 1 Saat 99- seviye ödülü: 10 Gümüş Parçacık 100- seviye ödülü: Parlak Yıl Dönümü seti
 10. Pubg Mobile Rankings are determined by the points earned at the end of the game. All ranks, except for the rank of "Ace" and "Conqueror", consist of 5 stages. (Bronz V - Bronz IV - Bronz III - Bronz II - Bronz I as) The score between each level is generally "100" points. This means that you can take a rank or fall to a lower rank. In addition, the ranks are reset every season. Rank Points Bronze: 1200-1699 Silver: 1700 - 2199 Gold: 2200- 2699 Platinum: 2700-3199 Diamond: 3200-3699 Crown: 3700-4199 Ace: There are server rankings, after that the first 500 players will reach the rank of Fatih (ranking is reset at 00:00 AM) Conqueror: Server rankings Adwords You can have various gifts as your rank increases. Rank awards given for the season 4 are shown in the picture above.
 11. Herkese merhaba, Yeni gelen arkadaşlarımıza özel oyun çekilişi yapmaya karar verdik. DPCCO isimli yöneticimizin yapmış olduğu, "EXCHANGE" isimli oyunu çekiliş ile birlikte 2 kişiye veriyoruz. Katılmanız için tek yapmanız gereken, yoruma "Katılıyorum" yazmak. Çekiliş 26 Mayıs Pazar 23:59 da son bulacak. Kazanan arkadaşlara oyun steam key olarak verilecektir.
 12. Herkese Merhaba, Epic Games kullanıcılarını şaşırtmaya devam ediyor. Just Cause serisinin son oyunu olan Just Cause 4 ve Wheels of Aurelia isimli oyunları ücretsiz olarak kullanıcılarına sundu. Kampanya 23 Nisan'a kadar geçerlidir. Oyunları incelemek isteyen arkadaşlar için konunun altına link bırakıyorum. Just Cause 4 Wheels of Aurelia
 13. Uplay 07/10 - 13/10 tarihleri arasında ücretsiz olarak Watch Dogs isimli oyunu dağıtıyor. Link Not: Oyun Uplay için geçerlidir. Steam kütüphanesine eklenmez.
 14. Steam'e yeni gelen "ay takvimi indirimi" ile profilinizi altın rengine kısa bir süre için çevirebilirsiniz. Altın profil yapmak için; Linke tıklayın ve mağaza sayfasına gidin. "Zarfımı Aç" butonuna tıklayarak jeton sahibi olabilirsiniz. "Özel Ödüller" menüsünden Altın Profil özelliğini "4000 jeton kullan" butonuna tıklayarak aktifleştiriyoruz. Butona tıkladıktan sonra karşımıza "Kullanım Onaylaması" isminde bir pencere çıkıyor. "Kullan" butonuna tıklayarak Altın Profilimizi aktif hale getirmiş oluyoruz. Altın Profil görünümü resimdeki gibidir. Ayrıca steam arkadaş listesinde renginizde altın sarısını alacaktır. Ürün Steam Envanterinde ekran alıntısındaki gibi gözükmektedir.
 15. https://www.origin.com/irl/en-us/store/dead-space/dead-space/standard-edition EA "On The House" kampanyasıyla Dead Space dağıtıyor. Oyunu Origins hesabınıza ekleyerek süresiz şekilde sahip olabilirsiniz.
 16. Humble Bundle, steam fiyatı 49 ₺ olan GRID 2 + 2 DLC ücretsiz olarak vermektedir. Not : Kampanya 17 Mart'a kadar geçerli ve oyunu hesabınıza eklediğinizde kalıcı olarak sizin olacak. https://www.humblebundle.com/store/grid2-spa-bathurst SİSTEM GEREKSİNİMLERİ MİNİMUM Sistem: Windows Vista, Windows 7, Windows 8 İşlemci: Intel Core 2 Duo @ 2.4Ghz or AMD Athlon X2 5400+ RAM: 2 GB RAM Hafıza: 15 GB Ekran Kartı: Intel HD Graphics 3000 / AMD HD2600 / NVIDIA Geforce 8600
 17. Humble Bundle 48 saat boyunca ücretsiz olarak The Walking Dead: Season 1 steam key dağıtıyor. Kütüphanesinde bu oyun olmayan arkadaşlara oyunu kesinlikle öneririm. https://www.humblebundle.com/store/the-walking-dead-season-1 Bağlantıya tıklayarak humble bundle sitesine gidebilirsiniz. Açılan sayfada Add to Cart seçeneğine tıklayarak oyunu sepete ekleyebilirsiniz.
 18. Herkese Merhaba, Epic Games şimdiye kadar ki en büyük sürprizini yaparak kullanıcılarını şaşkına çevirdi. Rockstar Games tarafından piyasaya sunulan GTA serisinin son oyunu olan Grand Theft Auto V isimli oyunu ücretsiz olarak kullanıcılarına sundu. Kampanya 21 Mayıs saat 18:00'a kadar geçerlidir. Oyunu incelemek isteyen arkadaşlar için konunun altına link bırakıyorum. Epic Games Ücretsiz GTA V
 19. Outlast Humble bundle tarafından ücretsiz dağıtılmaktadır. https://www.humblebundle.com/store/outlast-deluxe Bağlantıya tıklayarak humble bundle sitesine gidebilirsiniz. Açılan sayfada Add to Cart seçeneğine tıklayarak oyunu sepete ekleyebilirsiniz.
 20. Yeni gelen güncelleme ile Counter Strike Global Offensive oyununda başlatma seçeneklerine yeni gelen kodu ekleyerek %40 daha az işlemci kullanımı ve alt+tab geç yüklenme sorunu fixlenmiştir. Gerekli işlemler; Steam kütüphanenize gelip "Counter-Strike: Global Offensive" oyunu üstüne sağ tıklayın ve özellikler diyin. Açılan pencerede "Başlatma seçeneklerini ayarla" butonuna tıklayın. Butona tıkladıktan sonra çıkan pencereye "-d3d9ex" yazıp tamamı seçip oyunu başlatabilirsiniz.
 21. Aleyküm selam doğru jeweli mi hatırlıyorum
 22. PES 2019 30 Ağustos'ta PC'ye geliyor. Konami sistem gereksinimlerini açıkladı ve demonun 8 Ağustos'ta çıkacağını duyurdu. Demo Trailer; Minimum Sistem Gereksinimleri İşletim Sistemi: Windows 7 SP1 / 8.1 / 10 - 64 bit İşlemci: Intel Core i5-3470 / AMD FX 4350 RAM: 4 GB VGA: NVIDIA GTX 670 / AMD Radeon HD 7870 VRAM: 2 GB DirectX: 11.0 Sabit disk alanı: 30 GB Çözünürlük : 1280x720 Önerilen Sistem Gereksinimleri İşletim Sistemi: Windows 7 SP1 / 8.1 / 10 - 64bit İşlemci: Intel Core i7-3770 / AMD FX 8350 RAM: 8 GB VGA: NVIDIA GTX 760 / AMD Radeon R9 270X VRAM: 4 GB DirectX: 11.0 Sabit disk alanı: 30 GB Çözünürlük : 1920x1080
 23. Evet asya sunucusundan Fatih rütbesine ulaşmış sayılırsınız. Oyun içerisinde sezon sistemi var. Sezonlar belli bir süre içerisinde sıfırlanıyor. Ortalama bir rütbeden başlatıyor, belki sezon bitişine denk gelmiş olabilirsiniz. Puan sistemine gelince rütbe atladıkça daha az puan almaya başlarsınız. Taç rütbesinde kalmanız gerekiyor. Yapılan iyileştirme, verilen hasar gibi bir çok etken puan sistemini etklieyebiliyor, bu sebeple diğer maç az puan almış olabilirsiniz. As rütbesinde olmanız gerekiyor diye biliyorum. Selam, sezon sonundaki rankınıza göre ortalama bir rütbeye göre yerleştiriyor.
 24. Eğer hala çözemediyseniz oyun içerisinden eklerseniz yardımcı olmaya çalışabilirim. Pubg Nick 'Sadi' (tırnak işaretleri dahil)
 25. Brimstone Kontrol Uzmanı Kontrol uzmanları takımlarını başarıya götürmek için tehlikeli bölgeleri ayrıştırmakta uzmandır. Q Yeteneği - Yakıcı Bir yangın bombası atar ve yere düştüğünde infilak ederek belli bir alanı, belli bir süre alev alanı bölgesi yaparak içindeki oyunculara hasar verir. E Yeteneği - Dumanlı Hava Sahası Yeteneği kullanmaya çalıştığınız bir minimap açılır ve sis bombası göndermek istediğiniz alanları mouse'un sol tuşu ile işaretleyebilirsiniz. İşaretlemiş olduğunuz alanlara sis bombasını göndermek içinse sağ tuşu kullanmanız gerekmektedir. C Yeteneği - Kuvvet İşareti Yeteneği kullanmak istediğimizde belirttiğimiz bölgeye bir işaret atar ve bu işaretin çevresine bir çember oluşturur bu çemberin içerisinde oyuncuların seri atış yapmasını sağlamaktadır. Cypher Gözcü Gözcüler hem saldıran hem savunan turlarında bölgeleri kapatabilen ve kanatları kolaçan eden savunma uzmanlarıdır. Q Yeteneği - Siber Kafes Bu yeteneği kullandığımızda bir kafes fırlatır ve bu kafesi aktif ettiğinizde içerisinden geçene kadar oyuncuların etrafını görmesini ve yavaşlamasını sağlar. E Yeteneği - Gizli Kamera Hedeflemiş olduğumuz yere gizli bir kamera kurar ve kamerayı kontrol etmediğimiz sürece rakip oyuncular tarafından görülemez. Kamerayı kullanırken rakip oyunculara iğne fırlatarak konumlarını açığa çıkabilirsiniz. C Yeteneği - Bubi Tuzağı Hedeflemiş olduğumuz alanda en yakın iki yer arasına bir hat çeker ve görünmez olur. Oyuncular bu hattan geçmeye çalıştığında yavaşlatır ve konumlarını açığa çıkarır. X Yeteneği - Nöron Hırsızı Cypher'ın Ulti yeteneği sadece öldürülmüş karakterler üzerinde kullanılabilir. Ölen rakibi hedef alıp ulti yeteneğini kullandığımızda rakip takımdaki yaşayan oyuncuların konumlarını açığa çıkarır. Jett Düellocu Düellocular yetenek ve becerilerini kullanarak takımları için rakiplere bomba yağdıran ve çatışma başlatan, kendi kendine yeten bombacılardır. Q Yeteneği - Hafifle Bu yeteneği kullanarak karakterimizi havaya doğru fırlatabilirsiniz. E Yeteneği - Rüzgar Gibi Hareket ettiğimiz yöne doğru hızlı şekilde ilerlememizi sağlar. Sabit durduğumuzda ise ileriye doğru hızlı bir şekilde ilerletir. C Yeteneği - Duman Bulutu Hedef aldığımız yere bir duman bulutu fırlatır ve çarptığında patlayarak görüş açısını kapatır. X Yeteneği - Keskin Fırtına Jett karakterinin Ulti yeteneğinde 5 adet bıçak verir ve bu bıçakları fırlatarak rakip oyuncuları öldürmeye çalışırsınız. Mouse'un sağ tuşu ile bıçakların hepsini fırlatır. Eğer ulti yeteneği ile bir düşman öldürürseniz bıçak sayısı yeniden 5'e çıkacaktır. Phoenix Düellocu Düellocular yetenek ve becerilerini kullanarak takımları için rakiplere bomba yağdıran ve çatışma başlatan, kendi kendine yeten bombacılardır. Q Yeteneği - Falso Sağa veya sola falso verebileceğiniz bir flash küresi yollayarak oyuncuları geçici bir süre kör edebilirsiniz. E Yeteneği - Yakar top Hedef aldığımız bölgeye bir alev topu fırlatarak içerisinde olan oyunculara hasar verebilirsiniz. Bu ateşin içerisine kendiniz girdiğinizde ise canınızı yükseltecektir. C Yeteneği - Ateşten Duvar Bulunduğumuz bölgeden hedef almış olduğumuz bölgeye doğru bir ateşten duvar çeker ve içinden geçmeye çalışan oyunculara hasar verir. Yakartop yeteneğinde olduğu gibi içerisinden kendiniz durduğunuzda canınızı yükseltmektedir. X Yeteneği - Yakardöner Phoenix'in ulti yeteneğinde belli bir süre karakterimizi klonlayarak hareket etmemizi sağlamaktadır. Ulti yeteneğini kullanmış haldeyken süre bitmeden klonumuz ölürse ana karakterden devam edebilirsiniz. Raze Düellocu Düellocular yetenek ve becerilerini kullanarak takımları için rakiplere bomba yağdıran ve çatışma başlatan, kendi kendine yeten bombacılardır. Q Yeteneği - Patlayıcı Çanta Hedef aldığımız yere yapışkan bir patlayıcı çanta fırlatır ve belirli bir süre sonra patlayarak etrafındaki oyunculara hasar verir. Bu çantayı kendi altımıza doğru attığımızda ise zıplamanızı sağlamaktadır. E Yeteneği - Renk Tesirli Bomba Bu yeteneği kullanarak bir bomba fırlatabilirsiniz belli bir süre sonra patlayan bu bombadan yeni parçalar patlayarak etrafındaki oyunculara hasar vermektedir. C Yeteneği - Bombot Hedef almış olduğumuz bölgeye doğru bir robot yollayarak duvarlardan sekmesini sağlayarak rakip oyuncu aramasını sağlayabilirsiniz. Hedefine rakip oyuncu girdiğinde ise hızlanarak oyuncuya yaklaşmaya çalışır, yaklaştığında ise patlayarak oyuncuya hasar verir. X Yeteneği - Nefes Kesen Raze'in ulti yeteğinde bir roket alarak hedef almış olduğunuz bölgeye fırlatarak rakip oyuncuları öldürebilirsiniz. Sage Gözcü Gözcüler hem saldıran hem savunan turlarında bölgeleri kapatabilen ve kanatları kolaçan eden savunma uzmanlarıdır. Q Yeteneği - Yavaşlatan Küre Hedef almış olduğumuz bölgeye bir küre fırlatır, küre yere temas edince patlar ve belli bir alanı buz ile kaplayarak üzerinden geçmeye çalışan oyuncuların yavaşlamasını sağlar. E Yeteneği - Can Küresi Bu yetenekte kendinize veya takım arkadaşınıza can verebilirsiniz. C Yeteneği - Bariyer Küresi Hedeflediğimiz alana buzdan bir duvar kurarak görüş açısını ve oyuncuların o bölgeden gelmesini engeller. X Yeteneği - Diriliş Sage'in ulti yeteneğinde ölen takım arkadaşınızı yeniden canlandırabilirsiniz. Sova Öncü Öncüler, ilerlemesi tehlikeli köşeleri aşabilmeleri için takımlarına olanaklar yaratır. Q Yeteneği - Şok Oku Hedef aldığımız bölgeye bir ok fırlatarak okun düşmüş olduğu yerde oyuncu varsa hasar vermemizi sağlar. Atacağımız okun mesafesini ise mouse sol tuşuna basılı tutarak ayarlayabilirsiniz. Ayrıca okun ilk hedefe çarptıktan sonra kaç kere sekeceğini ayarlamak için mouse sağ tuşunu kullanabilirsiniz. E Yeteneği - Keşif Oku Hedef aldığımız bölgeye bir ok fırlatarak belli bir alanı 3 kere taramasını sağlayabilirsiniz. Tarama esnasında rakip bir oyuncuyu tespit ederse konumunu açığa çıkaracaktır. C Yeteneği - Baykuş Dron Bir dron göndererek gözlem yapmanızı sağlar. Dron hedefinize rakip bir oyuncu girdiğinde işaretleyerek konumunu açığa çıkarabilirsiniz. X Yeteneği - Avcının Hiddeti Sova'nın ulti yeteneği duvarların arkasından kullanılabilir. Eğer ulti yeteneğini kullanmış olduğunuz yerde rakip oyuncu varsa hasar verir. Bu yetenek kendi takım arkadaşlarınıza az da olsa hasar vermektedir. Viper Kontrol Uzmanı Kontrol uzmanları takımlarını başarıya götürmek için tehlikeli bölgeleri ayrıştırmakta uzmandır. Q Yeteneği - Zehir Bulutu Hedef aldığınız yere bir mayın bırakabilirsiniz istediğiniz zaman bu mayını tetikleyerek bir zehir bulutu oluşturabilirsiniz. E Yeteneği - Zehir Perdesi Zehir bulutunda olduğu gibi yere bir çok mayın bırakır istediğiniz zaman tetikleyerek bir duvar oluşmasını sağlayabilirsiniz. C Yeteneği - Asit Havuzu Hedeflediğiniz yere atış yaparak belli bir bölgeyi zehirle kaplayabilirsiniz bu bölge içerisinde oyuncu varsa hasar alacaktır. X Yeteneği - Viper'ın İni Viper'ın ulti yeteneğinde bulunmuş olduğunuz alandan itibaren büyük bir zehir bulutu oluşur ve oyuncular bu bulutun içini göremez, içine girdiklerinde ise hasar almaya başlarlar. Breach Öncü Öncüler, ilerlemesi tehlikeli köşeleri aşabilmeleri için takımlarına olanaklar yaratır. Q Yeteneği - Göz kamaştıran Duvarların arkasından oyuncuları kör etmek için kullanabilirsiniz. E Yeteneği - Fay Hattı Hedeflemiş olduğunuz bölgeye doğru deprem etkisi yaratacaktır. Yeteneği kullanmış olduğunuz bölgede oyuncu varsa sarsılacaktır ve hareket etmesi zorlanacaktır. C Yeteneği - Artçı Sarsıntı Duvarların arkasından bir parlama olur ve zamanla patlayarak hedef alanında oyuncu varsa hasar verir. X Yeteneği - Zelzele Breach'in ulti yeteneği E Yeteneğinin daha gelişmiş hali diyebiliriz hedeflediğiniz bölgedeki oyuncuları havaya atarak sersemletir ve hasar almalarını sağlar. Omen Kontrol Uzmanı Kontrol uzmanları takımlarını başarıya götürmek için tehlikeli bölgeleri ayrıştırmakta uzmandır. Q Yeteneği - Paranoya Hedeflemiş olduğunuz alana fırlatarak bu yeteneği kullanabilirsiniz eğer bu bölgede rakip bir oyuncu varsa geçici bir süre sadece 1 metre etrafını görebilecektir. E Yeteneği - Karanlık Örtü Hedeflemiş olduğunuz bölgeye bir bulut göndererek oyuncuların görüş açısını kısıtlar. C Yeteneği - Gizli Adım Görüş açınızda olan bir alana ışınlanmanızı sağlar. X Yeteneği - Gölgelerin İçinden Omen'in ulti yeteneğinde harita seçmiş olduğunuz bir bölgeye ışınlanabilirsiniz.