Slade

Administrators
 • Content count

  134
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  60

Everything posted by Slade

 1. Pubg Mobile Rütbe sıralamaları oyun sonunda kazanılan puana göre belirlenmektedir. "As" ve "Fatih" rütbesi dışında bütün rütbeler 5 kademeden oluşmaktadır. (Bronz V - Bronz IV - Bronz III - Bronz II - Bronz I vs) Her kademe arasındaki puan genel olarak "100" puandır. Buna göre bir üst rütbeye çıkabilir veya bir alt rütbeye düşebilirsiniz. Ayrıca her sezon rütbeler sıfırlanmaktadır. Rütbe Puanları Bronz: 1200-1699 Gümüş: 1700 - 2199 Altın: 2200- 2699 Platin: 2700-3199 Elmas: 3200-3699 Taç: 3700-4199 As: Sunucu sıralaması var, bundan sonra ilk 500 oyuncu Fatih rütbesine ulaşacak (Günlük 00:00'da sıralama sıfırlanıyor) Fatih: Sunucu sıralaması var, bundan sonra ilk 500 oyuncu Fatih rütbesine ulaşacak (Günlük 00:00'da sıralama sıfırlanıyor) Oyun içi eklemek isteyenler için nickim 'Sadi' (Tırnak işaretleri dahil) 6. Sezon Ödülleri Rütbeniz arttıkça çeşitli hediyelere sahip olabilirsiniz. 6. Sezon için verilen Rütbe ödülleri yukarıdaki resimde gösterilmiştir. Oyun içi eklemek isteyenler için nickim 'Sadi' (Tırnak işaretleri dahil) Ayrıca pubg mobile oyununu bilgisayardan oynamak isteyenler için Pubg Mobile bilgisayardan nasıl oynanır? konusunu hazırladım.
 2. Öncelikle herkese merhaba bu yazımda sizlere "Pubg Mobile" oyununda "kullanıcı adı(nick)" değiştirmeyi anlatacağım. Nick değiştirebilmek için oyun içinde bulunan "İsim Değiştirme Kartı"na sahip olmanız gerekiyor. Peki bu kartı nasıl elde ederim ? Yapmanız gereken gayet basit oyunda 3.Seviye'ye ulaştıktan sonra "Görev --- > Eğitim Görevleri" Menüsünden "Oyunda 1 arkadaş ekle" görevini yapmanız gerekiyor. Ayrıca aynı kartı 10.Seviye'ye ulaştıktan sonrada sahip olabilirsiniz. Yine aynı şekilde "Görev --- > Eğitim Görevleri" Menüsünden Sv 10 kısmında bulunan "Tüm Sv 1-9 görevlerini tamamla" isimli görevi tamamlamanız gerekiyor. Eğer 3. seviyedeki görevi yapıp kartı elde ettiyseniz, 10. seviyedeki kart ekstra(x2) şeklinde envanterinizde gözüküyor. Yani 2 defa isim değiştirebilirsiniz. Kartımızı aldık gelelim isim değiştirmeye... 1. Envantere girin 2. "İsim Değiştirme Kartı"nı bulun. 3. "Kullan" butonuna tıklayın. 4. Açılan pencereye yapmak istediğiniz kullanıcı adını girin ve tamam butonuna tıklayın. İşte bu kadar İyi eğlenceler..
 3. Uzun süre bekledikten sonra, PUBG 0.10.5 Güncellemesi şimdi çıktı. Yeni güncelleme 17 Ocak - 18 Ocak tarihlerinde bütün kullanıcılarda aktif hale gelecek. PUBG Mobile 0.10.5 Güncelleme Notları Mk47 isimli silah eklendi. (7.62 mermisi kullanıyor.) Tutamaç kısmına takılabilecek "Lazer görüşü" eklendi. Vikendi haritası artık oda olarak oluşturulabilecek. Klasik sesler geri döndü. (Oyun ayarlarından aktif hale getirebilirsiniz. Royale Pass Sezon 4 sona erdi. Royale Pass Sezon 5 eklendi. (Henüz başlamadı.) Vikendi haritasında loot düzenlemesi yapıldı. Dükkan menüsü ayarlandı. Toplanma alanındaki duyuru seslerini ayarlar menüsünden açma/kapama özelliği eklendi. 2 yeni avatar eklendi. 5. Sezon Royale Pass ile gelen avatar görüntüleri yukarıdaki gibidir.
 4. Üzgünüm, net bir bilgim yok.
 5. Merhaba, isim kartı dediğiniz isim yenileme kartı mı oluyor ?
 6. Oynamış olduğunuz bölge farklı olabilir, her bölgenin kendine göre rütbe sistemi var veya uzun zamandır girmiyorsunuz ve yeni sezon başladığı için rank düşmüş olabilirsiniz.
 7. Merhaba, yeterli olacağını sanmıyorum ama gün içinde oynamış olduğunuz maçların kazanma oranıda önemli diye biliyorum. Örneğin oynamış olduğunuz 10 maçtan 9 unu kazanırsanız 2-3 kill yeterli olabilir. Önemli olan ne kadar win aldığınız.
 8. Google'da daha önce "Mobile pubg indir" ve "pubg mobile pc indir" gibi aramalarda bulunmuşsanız doğru adrestesiniz Mobile pubg emulator kurulumu ile ilgili her şeyi size bu yazımda anlattım. Kurulum işlemi sonrasında herhangi bir hata ile karşılaşırsanız, yorumlarda belirtin mümkün olduğunca sizlere yardım etmeye çalışacağım. Kurulum- İlk olarak Tencent firmasının olan Tencent Gaming Buddy sitesine giriyoruz. Karşımıza gelen sayfada "Download" butonuna tıklayarak, tencent gaming buddy isimli uygulamayı indirmeye başlıyoruz. Uygulamamız indirdikten sonra çift tıklayarak uygulamamızı açıyoruz, karşımıza gelen pencerede "Install" butonuna tıklayarak kurulum işlemine başlıyoruz. Otomatik olarak "Tencent Gaming Buddy" kurulumu gerçekleşiyor. Kurulum bittikten sonra "Start" butonuna tıklayarak "Tencent Gaming Buddy" yani Mobile pubg emulator uygulamasını başlatıyoruz. Uygulamamız daha sonra mobile pubg indirme işlemini otomatik olarak başlatıyor. İndirme işlemi bittikten sonra otomatik olarak kurulum işlemi gerçekleşiyor. Kurulum işlemi de tamamlandıktan sonra oyunumuz açılıyor. Oyun içi gerekli güncellemeler test ediliyor. Güncelleme varsa, yaptıktan sonra resimdeki gibi bir pencere açılıyor. Gerekli güncellemeler yapıldı, oyunu yenide başlatın tarzında "Ok" butonuna tıklayarak, pubg emulator yeniden başlatıyoruz. Oyunumuz açıldıktan sonra twitter veya facebook hesabımız ile giriş yapıyoruz. Ve sonunda oynamaya hazırız. İyi eğlenceler.
 9. Pubg Mobile Rankings are determined by the points earned at the end of the game. All ranks, except for the rank of "Ace" and "Conqueror", consist of 5 stages. (Bronz V - Bronz IV - Bronz III - Bronz II - Bronz I as) The score between each level is generally "100" points. This means that you can take a rank or fall to a lower rank. In addition, the ranks are reset every season. Rank Points Bronze: 1200-1699 Silver: 1700 - 2199 Gold: 2200- 2699 Platinum: 2700-3199 Diamond: 3200-3699 Crown: 3700-4199 Ace: There are server rankings, after that the first 500 players will reach the rank of Fatih (ranking is reset at 00:00 AM) Conqueror: Server rankings Adwords You can have various gifts as your rank increases. Rank awards given for the season 4 are shown in the picture above.
 10. Herkese merhaba, Yeni gelen arkadaşlarımıza özel oyun çekilişi yapmaya karar verdik. DPCCO isimli yöneticimizin yapmış olduğu, "EXCHANGE" isimli oyunu çekiliş ile birlikte 2 kişiye veriyoruz. Katılmanız için tek yapmanız gereken, yoruma "Katılıyorum" yazmak. Çekiliş 26 Mayıs Pazar 23:59 da son bulacak. Kazanan arkadaşlara oyun steam key olarak verilecektir.
 11. Mimarımız geçte olsa projeyi teslim etti
 12. Roleplay sunucusunda yeni başlayan çoğu arkadaş voice chat açmayı bilmediği için böyle bir rehber hazırlama gereği duydum. Aşağıdaki adımları yerine getirdiğinizde, N tuşuna basarak oyundaki kişileri duyabilecek ve konuşabileceksiniz. İlk olarak ESC tuşuna basarak, Settings sekmesini açıyoruz. Açılan pencerede "Voice Chat" kısmına tıklıyoruz. Aşağıdaki gibi bir ekran karşınıza çıkacak "Voice Chat Enabled" ve "Microphone Enable" seçeneklerini "On" yapmanız gerekmektedir.
 13. Merhaba, Fatih olmak için herhangi bir puana ulaşmaya gerek yok. Günlük olarak ilk 500'e giren oyuncular Fatih rütbesine terfi etmektedir.
 14. Merhaba, En yüksek rütbeniz hangisi ise profilde o gözükür.
 15. Onun için tam olarak bir şey söyleyemem, ama ortalama bir değer alındığı söyleniyor.
 16. Merhaba, Takımlı modda rütbeniz ne ise ondan devam edersiniz.
 17. Oyun içi ekleyin daha detaylı yardımcı olmaya çalışayım Kullanı adı 'Sadi' (tırnaklar dahil)
 18. Merhaba, Böyle bir şey olması imkansız, belki farklı sunucularda oyunu başlatmışsınızdır. (Avrupa,asya gibi) Ayrıca rütbe sıfırlaması yapıldı birkaç gün önce belki ona denk gelmiş olabilirsiniz.
 19. - 6. Sezon Ödülleri eklendi, konu güncel.
 20. İsterseniz market kısmından da 180 U.C karşılığında alabilirsiniz. U.C almak için ise oyuna para yatırmanız gerekiyor.
 21. PUBG Mobile 6. Sezonu 21 Mart saat 02:00 itibari ile resmi olarak başladı. 6. sezon güncellemesinin ardından "Royale Pass 6" seviye ödülleri aşağıda gösterildiği gibidir. 1- seviye ödülü: Klasik yıldönümü seti, Beyaz & Mor SCAR-L kaplama. 2- seviye ödüllü: Puan kartı: 500 ( 7.sezon ) Sezonluk yüklük. 3- seviye ödülü: 30 UC 4- seviye ödülü: Klasik kupon parçacığı 5- seviye ödülü: Royale Pass Avatar çerçevesi ( 6. sezon ) 6- seviye ödülü: 1000 BP 7- seviye ödülü: 30 UC 8- seviye ödülü: 10 Gümüş Parçacık 9- seviye ödülü: x2 TP 1 saat ( EXP kazanımını 100% arttırır ) 10- seviye ödülü: Hırçın kartal TAVA kaplaması 11- seviye ödülü: Royale Pass görev kartı 6. sezon ( Günlük ve zorlu görevleri tamamlamak için kullan ) 12- seviye ödülü: Yıl dönümü koleksiyoncu sandık 13- seviye ödülü: 30 UC 14- seviye ödülü: Klasik kupon parçacığı 15- seviye ödülü:Hanım Efendi ( Dans figürü ) 16- seviye ödülü: 1000 BP 17- seviye ödülü: 30 UC 18- seviye ödülü: x2 BP kartı: 1 saat 19- seviye ödülü: 10 Gümüş parçacık 20- seviye ödülü: Hırçın Kartal Dacia 21- seviye ödülü: Royale Pass görev kartı 6. sezon ( Günlük ve zorlu görevleri tamamlamak için kullan ) 22- seviye ödülü: Yıl dönümü koleksiyoncu sandık 23- seviye ödülü: 30 UC 24- seviye ödülü: Klasik kupon parçacığı 25- seviye ödülü: Royale Pass Avatarı ( 6.sezon ) 26- seviye ödülü: 1000 BP 27- seviye ödülü: 30 UC 28- seviye ödülü: 10 Gümüş parçacık 29- seviye ödülü: x2 TP kartı: 1 saat 30- seviye ödülü: Seçkin asket seti ( kostüm ) 31- seviye ödülü: Royale Pass görev kartı 6. sezon ( Günlük ve zorlu görevleri tamamlamak için kullan ) 32- seviye ödülü: Yıl dönümü koleksiyoncu sandık 33- seviye ödülü: 30 UC 34- seviye ödülü: Klasik kupon parçacığı 35- seviye ödülü: Seçkin asker şapkası 36- seviye ödülü: 1000 BP 37- seviye ödülü: 30 UC 38- seviye ödülü: x2 BP kartı: 1 saat 39- seviye ödülü: 10 Gümüş parçacık 40- seviye ödülü: Hırçın Kartal Paraşütü 41- seviye ödülü: Royale Pass görev kartı 6. sezon ( Günlük ve zorlu görevleri tamamlamak için kullan ) 42- seviye ödülü: Yıl dönümü koleksiyoncu sandık 43- seviye ödülü: 30 UC 44- seviye ödülü: Klasik kupon parçacığı 45- seviye ödülü: Kodaman Seti 46- seviye ödülü: 1000 BP 47- seviye ödülü: 30 UC 48- seviye ödülü: 10 Gümüş parçacık 49- seviye ödülü: x2 TP kartı: 1 Saat 50- seviye ödülü: Martı Uçak Kaplaması 51- seviye ödülü: Royale Pass görev kartı 6. sezon ( Günlük ve zorlu görevleri tamamlamak için kullan ) 52- seviye ödülü: Yıl dönümü koleksiyoncu sandık 53- seviye ödülü: 30 UC 54- seviye ödülü: Klasik kupon parçacığı 55- seviye ödülü: Yıl dönümü koleksiyoncu sandık 56- seviye ödülü: 1000 BP 57- seviye ödülü: 30 UC 58- seviye ödülü: x2 BP kartı: 1 Saat 59- seviye ödülü: 10 Gümüş Parçacık 60- seviye ödülü: Parlak Yıl Dönümü Sırt Çantası 61- seviye ödülü: Royale Pass görev kartı 6. sezon ( Günlük ve zorlu görevleri tamamlamak için kullan ) 62- seviye ödülü: Yıl dönümü koleksiyoncu sandık 63- seviye ödülü: 30 UC 64- seviye ödülü: Klasik kupon parçacığı 65- seviye ödülü: Yıl Dönümü Avatarı ( 6.sezon ) 66- seviye ödülü: 1000 BP 67- seviye ödülü: 30 UC 68- seviye ödülü: 10 Gümüş Parçacık 69- seviye ödülü: x2 TP kartı: 1 Saat 70- seviye ödülü: T&Q Tavuğu: M762 Kaplaması 71- seviye ödülü: Royale Pass görev kartı 6. sezon ( Günlük ve zorlu görevleri tamamlamak için kullan ) 72- seviye ödülü: Yıl dönümü koleksiyoncu sandık 73- seviye ödülü: 30 UC 74- seviye ödülü: Klasik kupon parçacığı 75- seviye ödülü: Hırçın Kartal Başlığı 76- seviye ödülü: 1000 BP 77- seviye ödülü: 30 UC 78- seviye ödülü: 10 Gümüş Parçacık 79- seviye ödülü: x2 BP kartı: 1 Saat 80- seviye ödülü: Şanslı Tavşan Sandığı 81- seviye ödülü: Royale Pass görev kartı 6. sezon ( Günlük ve zorlu görevleri tamamlamak için kullan ) 82- seviye ödülü: Yıl dönümü koleksiyoncu sandık 83- seviye ödülü: 30 UC 84- seviye ödülü: Klasik kupon parçacığı 85- seviye ödülü: Davetsiz Misafir Dans Fiğürü 76- seviye ödülü: 1000 BP 87- seviye ödülü: 30 UC 88- seviye ödülü: 10 Gümüş Parçacık 89- seviye ödülü: x2 TP kartı: 1 Saat 90- seviye ödülü: Parlak Yıl Dönümü Kafası 91- seviye ödülü: Royale Pass görev kartı 6. sezon ( Günlük ve zorlu görevleri tamamlamak için kullan ) 92- seviye ödülü: Yıl dönümü koleksiyoncu sandık 93- seviye ödülü: 30 UC 94- seviye ödülü: Klasik kupon parçacığı 95- seviye ödülü: Oda Kartı: 7 Gün 96- seviye ödülü: 1000 BP 97- seviye ödülü: 30 UC 98- seviye ödülü: x2 BP kartı: 1 Saat 99- seviye ödülü: 10 Gümüş Parçacık 100- seviye ödülü: Parlak Yıl Dönümü seti
 22. Merhaba, Hayır, takımlı modda olmak zorunda değil o sezonda en yüksek rütbeniz hangi modda ise o listeleniyor.
 23. As rütbesinde binlerce belkide yüz binlerce oyuncu olduğu için sunucu sıralaması da ilk 500 ü gösteriyor diye biliyorum. O yüzden günlük çok maç atman lazım bu maçlarda bol kill alman ve 1. olman gerekiyor diye biliyorum.