Bu konuda 2 ileti var

Arkadaşlar Merhaba,

Bende cihazın i7 versiyonu var. ilk aldığımda maalesef ki klavye aydınlatması olmadığı için hayal kırıklığına uğradım. buradan da aydınlatma var mı yok mu diye merak edenlerin merakını giderelim. maalesef cihazın sadece yurtdışında ki versiyonlarında aydınlatma varmış Türkiye ye göndermemişler. 

Cihazın sade bir görüntüsü var, ben siyahını tercih ettim. iç tarafında plastik bir görüntü var ve zannediyorum ki tasarıma önem veren arkadaşlar pek beğenmiyecektir. Tasarım konusunda biraz zayıf kalmış. 

Cihaz kaliteli oyunlarda pek ahım şahım bir performans vermese de kasma donma görüntü bozukluğu vs. gibi sorunlar olmuyor. Severlerine söylemek isterim ki GTA5 oynayabiliyorum :)

Cihazda JBL Hoparlörleri var, gayet güzel bir ses veriyor. yalnız ses alttan geldiği için benim pek hoşuma gitmedi. Ayrıca söylemek gerekirse cihazda fan sesi vs. gibi hiç bir problem yok. İlk aldığımda sağ alt panelden sanırım harddiskten arada cızırtı sesi geliyordu oda zamanla geçti. şuan bunu yazarken de odada tek başımayım ve sadece klavyenin tıklama seslerini duyuyorum. hiç bir fan titreme cızırtı sesi falan yok. Buda gayet güzel bir artısı. 

Cihazın mikrofon ve kulaklık girişi aynı yerden yapılmakta. yani telefon kulaklıklarının mikrofon özelliğinide kullanabiliyorsunuz. bu cihaz için ayrıca bir artı olmuş. şahsen ben telefon kulaklığımı kullanıyordum ve artık mikrofonunuda kullanabiliyorum. :)

Cihazda Isı sorunu pek yaşamadım, cihazın kendisininde zaten soğuk bir yapısı var. yazı yazarken cihazın soğukluğunu hissediyorsun. 

Ekran ve Görüntüyle Alakalı takıntısı olanlar için söylüyorum , ekran mat yapıda ve parlaklığı pek yeterli değil diye düşünüyorum. Renkler biraz soluk duruyor. Çok yüksek bir görüntü kalitesi hissedemiyorsun ekranda. ama uzun süre kullanan arkadaşlara söylüyorum bende dahil. Gözünüz alışıyor ve bir süre sonra cidden gözünüzü yormadığını fark ediyorsunuz. 

Cihazda Batarya Gömülü durumda , yani bataryayı çıkartamıyorsunuz altta kapağı yok. Cihazın içi açılmıyor. Bu cihazın bir eksisi. cihazı ilk aldığımda bataryası çok çabuk bitiyordu. batarya tasarrufu vs. gibi programları açtım bir kaç ayardan sonra stabil duruma geldi ve 4-5 saat dayandı. 

Cihazda wifi sorunu vs yok. çekim kalitesi gayet iyi. ben hiçbir sorun yaşamadım. bazı arkadaşlar 1 metrede bile wifi düzgün çekmiyor gibi konular açmışlar , büyük ihtimal onların cihazlarında bir sorun vardır diye düşünüyorum. çünkü ben bayağı canımı sıkarak denedim ve gayet iyi bir problem yok normal derecede çekim gücü var. 

Klavyesine Accutype Keyboard Özelliği Getirilmiş , ortası daha çukur ve kenarları alttan daha oval olmak suretiyle estetik ve işlevsellik kazandırılmış. 

Cihazın Şarf Girişi ve Şarj Aleti Diğer Cihazlardan Farklı Bilmiyorum ne farkı olduğunu ama göstermek gerekirse;

Spoiler

ZOWZ70.jpg

Touchpad yapısı benim hoşuma gitti tam dokunmatik , çift parmakla kaldırma vs. yapılabiliyor. Biraz mac book'a benzetilmeye çalışılmış dokunma hissi güzel ve kullanışlı.

Ekran kartına gelicek olursak Arkadaşlar , cihaz GT 740M ekran kartına sahip. Yani Ekran kartı 64 bit Malesef. ama tabi 128 bit ile yarı yarıya bir performans farkı yok. bununla ilgili başlıklar var okuyup bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Ayrıca Cihazda harddiskle birleşik 8 gb ssd var. Bunu nasıl kullanıcam vs. gibi bende düşündüm , çünkü daha önce ssd tecrübem yoktu. sonradan farklı kaynaklardan bilgi alarak öğrendim. bu özellik sizin sık kullandığınız dosyaları alıyormuş kendisine. önbellek mantığı gibi bir şey varmış. yanlışım varsa affola arkadaşlar beni uyarsın. bende pek bilgi sahibi değildim ordan burdan okuyarak öğrendim. 

Benim Anlatıcaklarım bu kadar arkadaşlar, bu arada elime lenovo 700 serisi geçti o daha bi canavar onunda incelemesini yapacağım.  İyi forumlar :)

Resimleri : 

Spoiler

o62jro.jpg

V3A0vq.jpg

nJkRL1.jpg

Not : Resimler farklı bir kullanıcıya aittir, ayrıca bana kutudan o cd çıkmadı :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Мы команда SEO-консультантов, занимающихся увеличением посещаемости и рейтинга вашего сайта в поисковых системах.
Мы получили признание за свою работу и предлагаем вам воспользоваться нашим опытом и знаниями.
Какие услуги мы предоставляем:
сео продвижение нового сайта
• Анализ всех аспектов вашего сайта и разработка уникальной стратегии продвижения.
• Повышение эффективности контента и технических аспектов вашего сайта.
• Ежемесячный мониторинг и анализ данных для постоянного совершенствования вашего онлайн-присутствия.
Подробнее https://seo-prodvizhenie-ulyanovsk1.ru/
Результаты наших клиентов уже видны: увеличение трафика, улучшение рейтинга в поисковых системах и, конечно, увеличение прибыли. Мы готовы предоставить вам бесплатную консультацию, для того чтобы обсудить ваши потребности и разработать стратегию продвижения, соответствующую вашим целям и финансовым возможностям.
Не упустите возможность улучшить свои позиции в интернете. Обращайтесь к нам уже сегодня.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.