Slade

Valorant Rütbe Sistemi

Bu konuda 1 ileti var

Df9pis.png

Herkese Merhaba,

Bu konumda Riot Games tarafından yeni bir FPS oyunu olarak, biz oyunculara sunulan Valorant isimli oyundaki rütbe sisteminden sizlere bahsedeceğim. Valorant isimli oyunda rütbe sıralamaları oyun sonunda kazanılan puana göre belirlenmektedir.  "Valorant"  rütbesi dışında bütün rütbeler Demir, Bronz, Gümüş, Altın, Platin, Elmas ve Ölümsüzlük olmak üzere 7 kademeden oluşmaktadır. Bu kademelerde kendi içlerinde 3 rütbeye ayrılmaktadır. (Platin 1, Platin 2 ve Platin 3 gibi) Yine aynı şekilde kademe içindeki rütbelerde 3. olarak adlandırılan rütbeler kademenin en yüksek rütbesi olarak kabul edilmektedir.

Rütbe sistemin nasıl çalıştığından bahsetmek gerekirse dereceli oyuna girebilmek için 20 tane derecesiz oyun tamamlamanız gerekiyor. Bu 20 maçı tamamladıktan sonra ilk 5 dereceli maçınızdan sonra sizi bu 5 maçta oynamış olduğunuz, oyun seviyenize göre bir rütbe veriyor. 

Kendi adıma konuşmam gerekirse oyunun rütbe sistemini beğendim çünkü siz ne kadar iyi oynarsanız oynayın elbette takım yüzünden kaybettiğiniz maçlar olacaktır. Ama siz bu oyunlarda kendi ortalamanızın altına düşmezseniz rütbe düşmeniz bir hayli zorlaşıyor. Hatta benim tecrübe etmiş olduğum bir olaydan bahsedeyim.
4 maç peş peşe kaybetmiştik ama skor tablosunda ben hep ilk 2'deydim ve rütbe düşmedim. O, 4 maçtan sonraki ilk maç kazandık ve rütbe atladım. Bu olay benim için rütbe sisteminin güzel olduğunu gösterir takım arkadaşlarım kötü oynadı diye en azından ceza bana kesilmiyor :) 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.